Yutma Terapisti Hereke

 Yutma Terapisti Hereke

Yutma terapisti Hereke uzmanları olarak yemeye ve içmeye başladığınız andan itibaren mideye ulaşana kadar yaşadığınız yutma problemin tedavisini gerçekleştiriyoruz. Yemek yemek bir şeyler içmek hayatımızın devamı için gerekli olan her şeyin başında gelir. Yutma problemi yaşayan insanlar bu süreci sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremez. Yemeye başladığı andan itibaren ya yemek borusuna giden süreçte, ya da mideye ulaşana kadar düzenli bir şekilde yutma işlemi gerçekleştirilemez. Yemek yerken zorlanan, yutarken öksüren veya sonrasında öksürüp sesi hırıltılı bir şekilde çıkan, yeme işlemi için diğer insanlara göre daha fazla çaba gösteren kişilerin profesyonel bir yutma terapistimiz ile görüşmesi gereklidir. Gerekli tanının konulmasının ardından en iyi uygun tedavi yöntemleri ile yutma sorunları olan kişilerin bu tür rahatsızlıklarını son veriyoruz.

yutma-terapisti-hereke
yutma-terapisti-hereke

Yutma işlemi dört aşamada gerçekleşmektedir. Ağızda hazırlık, ağız, farengeal (yutak) ve özofageal (yemek borusu) aşamalarıdır. Kimi bireyler yemeği yerken, çiğnerken zorluk yaşamaktadırlar. Kimi bireylerde çiğnedikten sonra yiyecek veya içeceğin nefes borusuna kaçmasını önlemek için nefes borusunun yavaş kapanmasına bağlı şikâyetlerdir. Bu şikâyetlere faringeal faz denilmektedir. Yemek borusundan mideye gönderilen aşamada görülen şikâyetler ise özofageal faz denilmektedir. Tıp alanında da yutma bozukluklarına disfaji denilmektedir. Yutma terapisti Hereke uzmanı bu rahatsızlığın hangi aşamada gerçekleştiğini tespit ederek başlar.

Yutma Terapisti Hereke Tedavi Yöntemleri

Yutma Terapisti Hereke tıbbi bir araştırmadan geçen hastaların yutmada rol oynayan organların, kasların hareketleri incelenir. Ağız ve çene hareketleri incelenir. Bununla birlikte Modifiye Baryum Yutma Çalışması (MBYÇ veya videofloroskopi) ile organların çalışma yapısı bir röntgen ile detaylı bir şekilde gördükten veya sonra Fiberoptik Endoskopik Yutma Çalışması (EYÇ) ile bir değerlendirme yapıyoruz. Bu değerlendirmeleri radyolog, KBB uzmanları ve gerekli diğer alanında uzman kişiler ile birlikte bir ekip olarak gerçekleştiriyoruz.

Tanın konulması her hastalığın tedavi edilmesinde en önemli aşama olduğu gibi yutma problemleri tedavisinde de en önemli aşamadır. Bu yüzden yutma terapisti Hereke profesyonel ekip ve kendine güvenen firmamız ile tanışın. Yutma problemlerini ihmal etmek çok büyük sağlık sorunlarına neden olacaktır. Tedavi edilmeniz için aradığınız ekip bu ekiptir geç kalmayın.

 

Leave a Reply