Yutma Terapisti Çayırova

Yutma Terapisti Çayırova

Yutma terapisti Çayırova uzman çalışanları olarak tıp biliminde  “disfaji” olarak geçen yutma rahatsızlıklarını tedavisini gerçekleştiriyoruz. Yutmaya bağlı rahatsızlıkların nedeni; alınan yiyeceklerin ağızdan mideye kadar gitme sürecinde bir takım nedenlere bağlı sağlığı olumsuz etkileyecek şekilde gerçekleşmesidir. Kimi şikâyetlerde yiyecek ve içecekler yutağa doğru hareket ederken zorluk yaşanarak ortaya çıkar. Bir diğer şikâyetlerde yiyecek alındıktan sonra yemek borusu çalışırken nefes borusuna yiyeceklerin kaçmasını önlemek amacıyla nefes borusunu kapatmakta zorluk yaşanır. Buna Farengeal faz denir. Bir diğer tür olan Özefageal faz ise yiyeceklerin yemek borusundan aşağıya gönderilirken yemek borusu ve midede oluşan rahatsızlıklardır. Eğer yeme içme sırasında öksürüyor ya da sesiniz hırıltılı bir şekilde çıkıyorsa, yemek sonrasında göğüste sıkışıklık hissediyorsanız, yemek yerken çok fazla çaba gösteriyorsanız bu göstergeleri dikkate alın. Yutma rahatsızlıkları ciddiye alınmalıdır. Çünkü sağlığınız açısından hayati önem taşımaktadır.

yutma-terapisti-çayırova
yutma-terapisti-çayırova

Yutma Terapisti Çayırova Tedavi Yöntemi

Yutma rahatsızlıkları olan kişiler için yutma terapisti Çayırova, yakın yerler ve tüm Türkiye’den gelecek hastalarımız için öncelikle sorunun kaynağının tespiti ile başlıyoruz. Sonraki süreçte uygum tedavi yöntemlerinin belirlenmesi ve tedavi süreci ile bu sorunlara son veriyoruz. Videofloroskopi, fiberoptik endoskopi yutma gibi çalışmalar ile yutma işlemleri daha detaylı görünmesini sağlayacak yöntemler ile çalışıyoruz. Yemek yeme sürecinde yutarken, yerken organlarınızın nasıl çalıştığını röntgen ışığı ve diğer yöntemler ile görebileceğimiz işlemler yapıyoruz. Bu işlemler profesyonel bir uzman konuşma terapisti tarafından yapılmaktadır. Doğru bir tanı işimizin başarılı olması için çok çok önemlidir. Doğru tanı konulamayan hastalıklar için doğru tedaviler de imkânsızdır. Bu yüzden Çayırova’da olanlar için kısa zaman içerisinde gelebileceğiniz kadar yakınız. Diğer yerlerde bu sorunu yaşayan insanlarımız için de hizmet vermeye daima hazırız. Bizimle iletişime geçmekte geç kalmayın.

Yutma terapisti Çayırova çalışanları ve bu alanda iddialı bir firma olarak; yeme içmeden yaşanan sorunlardan dolayı tat alamayan sosyal ortamlarda çekinip yemek yiyemeyen ve yutmaya bağlı tüm sorunlarınız için bizler varız. Başarılı ve kendine güvenen bir ekip olarak daima kendimize güveniyoruz. Sizler de önce kendinize sonra bize güvenin ve bu tür rahatsızlıklarınızı ile birlikte yenelim

Leave a Reply